W Nowym Budownictwie dla Singla

Mieszkanie miało typowy układ i ogromną wadę – deficyt oświetlenia dziennego ponieważ narożne okna w salonie umieszczone w loggi, nie doświetlały dostatecznie dziennego pokoju. Oddzielona ściankami kuchnia pochłaniała dodatkowe światło i przestrzeń, a długi wąski korytarz przytłaczał od wejścia.

Mieszkanie zostało niemal całkowicie przebudowane aby spełniło pokładane w nim oczekiwania. Część dzienna w którą się wchodzi od drzwi, zajmuje całą przestrzeń poza sypialnią i łazienką, a świetliste kolory dodają pomieszczeniom blasku.

W całej części dziennej pojawia się motyw paska mozaiki szklanej, ciągnącej się na pewnej wysokości oraz dekoracyjnego wykończenia ścian techniką mieszaną w kolorach złota. Dekoracje wykonałam sama, ponieważ cała kompozycja bardziej przypomina obraz niż tynk dekoracyjny. Cieszy mnie gdy mogę pozostawić po sobie małe dzieło sztuki – tutaj akurat – definiujące przestrzeń.

W tym mieszkaniu dopracowany jest każdy detal ponieważ objęte było nadzorem nad projektem. Meble wykonane na zamówienie doskonale wpasowują się w temat koła i złota. Osłona kaloryfera niknie w bieli. Sypialnia i łazienka to całkiem odmienna kolorystyka, wybrana przez właściciela ale motyw koła i falujących linii wciąż się przewija także i przez te pomieszczenia.