Dom Pełen Sprzeczności

Młodzi właściciele prezentowali całkowicie odmienne gusty i upodobania stylistyczne.

Z jednej strony naturalne materiały, kamień drewno w bardzo tradycyjnych formach – z drugiej strony nowoczesne wykończenia: szkło lakier i stal.

Zastana zabudowa sufitów, kominka, barku, schody i stolarka drzwiowa nie ułatwiały zadania. Obecność trzech betonowych kolumn w odmiennych stylach w przestrzeni dziennej była nie lada wyzwaniem. Kolumny zamiast wykańczać w typowy sposób – na gładko, zostały wykończone na antyczne kamienie ale ze złotym połyskiem nawiązującym do podobnie wykończonych tynków dekoracyjnych i innych złotych elementów wyposażenia.

Kuchnia z wymarzonym półwyspem jako królestwo Pani domu jest całkowicie nowoczesna, pozostała przestrzeń jest mariażem nowoczesności z tradycją.

Łazienki w neutralnych barwach powstały bez przeróbek instalacji. W dolnej łazience trzeba było odwrócić uwagę od miski WC na wprost drzwi – co zostało osiągnięte przez wydobycie strefy umywalki z pozostałej przestrzeni łazienki: poprzez układ płytek, zabudowy gipsowo-kartonowej oraz oświetlenia. Rodzinna łazienka z wanną jest wygodna choć niezbyt duża. Zamontowanie dużych luster przy umywalkach duplikuje wzory na płytkach myląc oko i zwielokrotniając sprytnie przestrzeń.