Dla Dojrzałej Pani Młodej Duchem

W mieszkaniu nie remontowanym od 30 lat właścicielka postanowiła spełnić swoje marzenia o wygodnym, z “salonowymi” nutkami mieszkaniu.

Z niektórymi elementami wyposażenia trudno było się jej rozstać, ponieważ z każdą rzeczą wiązała się jakaś – zazwyczaj długa historia – dlatego wiele starych elementów zostało wplecionych w nowe kompozycje. Należało uwzględnić także ograniczony budżet. To przykład tego jak wiele kompromisów wymaga taka modernizacja.

Wspólnie postanowiłyśmy spełnić trzy największe marzenia: przestronny hol, eleganckie meble w salonie i kabina prysznicowa – w łazience w której wydawało się to na pierwszy rzut oka niemożliwe.

W holu zlikwidowana została ogromna szafa. W jej miejscu powstała wygodna strefa wejściowa z ozdobnym lustrem, pawlacze musiały zostać, więc przybrały nową szatę . Rura gazowa zyskała obudowę, a oświetlenie tapety listwy i detale pozwoliły wyczarować od wejścia nieco inny świat.

W salonie oprócz wybranych przez właścicielkę mebli stanął wygodny wypoczynek z szezlongiem. Jego stylistyka jest kontrapunktem dla stylowych mebli – by nie robić z mieszkania “pałacu”.

W sypialni pozostała szafa. pojawiły się nowe tapety i bardzo wygodne łóżko niczym z pokoju panieńskiego.

Gabinet to nowe tapety i stare meble oraz lampy z którymi właścicielka nie chciała się rozstać – zostały więc.

Łazienka z kabiną prysznicową i wybranym specyficznym modelem umywalki jest całkiem funkcjonalna a właścicielka każdego dnia cieszy się wnętrzem o jakim marzyła.

W kuchni nie miało być żadnych zmian, ale jednak w miarę postępu remontu właścicielka zdecydowała się na drobną kosmetykę podłogi i frontów. Zamiast starej okleiny na ścianie pojawił się korek, który czekał w szafie na swój czas kilkanaście lat – galeria zdjęć na korkowej ścianie i nowy kąt śniadaniowy cieszy oko i przywołuje miłe wspomnienia w starej-nowej kuchni.